انتخاب تخم نطفه دار مناسب

اسلاید شو

  • جوجه غاز یک هفته ای

با ما تماس بگیرید!!!

آدرس: مازندران،قائم شهر،جاده بابل       

       

   شماره ثبت   5672

 

دفتر مرکزی: 42262058-011

 

مدیر فروش مهندس اسماعیلی: 09117806637

 

ساعت کار شرکت 9 الی 21 می باشد .

لطفا خارج از وقت شرکت تماس نفرمایید

 

 بدلیل حجم زیاد تماس ها از پاسخ دادن به پیامکها معذوریم

 

پست الکترونیک: Info{@}Notfeegg.com

قیمت محصولات1396/12/27badge

 

فروش ویژه پرکن انواع ماکیان با بدنه استیل

 

 

فروش تخم مرغ خوراکی محلی  تکزرده و دوزرده درجه یک با کیفیت عالی با هر تیراژی ،

فقط کافیست یک بار ازما خریداری کنید

 

فروش تخم خوراکی کبک فله ای  با هر تیرازی

 

شرکت ماکیان طیور  تولید کننده تخم نطفه دار انواع پرندگان

 

اغلب تبلیغات سایتی در امر فروش تخم نطفه دار یک نوع واسطه می باشند با شعارهای مختلف به قیمت گزافی تخم نطفه دار را  تحویل مشتری می دهند

گرفتار تبلیغات اینترنتی نشوید همچنین برای خرید محصولات اینترنتی تحقیقات بیشتری انجام دهید تا با اطلاعات کامل خریداری کرده و مطمئن تر میباشد

 

 سود کم بازدهی بیشتر  درامر توسعه کشور

 

اعتماد شما    اعتبار ماست

فروش استثنایی تخم نطفه دار پرندگان تزیینی و قرقاول 

 

فروش ویژه ماشین پرکن با بدنه استیل ضد زنگ

 

بزرگترین مرکز خرید تخم نطفه دار کبک وشتر مرغ بدون واسطه در شمال کشور

 

 

دیگر نگران فروش جوجه یک روزه خود نباشد فقط کافیست چند روز قبل از اتمام جوجه در آوری با ما تماس بگیرید 


خرید جوجه یک روزه توسط شرکت ماکیان با مناسب ترین قیمت

 

روزهای ترخیص تخم نطفه دار از مرغداری یکشنبه  و پنجشنبه  هر هفته  از طریق اتوبوسی به صورت آنی  ارسال می شود

 

از حسن انتخاب شما ممنونیم

 

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

انتخاب تخم نطفه دار مناسب

انتخاب تخم نطفه دار مناسب جوجه کشی

 تخم مرغهاي جوجه كشي بايستي داراي خصوصياتي باشندتا بتوان ازآنها استفاده كرد،این شرایط عبارتند از:

       نطفه داری:

   تخم مرغ نطفه دار تخم مرغی است که اسپرم و تخمک در ناحیه شیپور با هم ترکیب شده باشند . اگر نطفه داري بالا نباشد بيشتر تخم مرغ هائي كه در ماشين جوجه كشي گذاشته مي شوند به جوجه تبديل نخواهند شد و بايستي دور ريخته شوند . خروس مورد استفاده بايد فعال و به اندازه كافي اسپرم توليد كند . خروس ها بايد بطور متناوب مورد استفاده قرار بگيرند تا استراحت كافي داشته باشند .

بايد اغلب از خروس هاي جوان استفاده شود. ( از 7 تا 8 ماهگي به بعد قادر به توليد اسپرم هستند ) خروس های با سن بالاتر از 2 سال مناسب جوجه کشی نمی باشند و باید نسبت به جایگزین کردن آنها با خروس های جوان و سالم اقدام نمود. البته از خروسهائي كه ارزش ژنتيكي خوبي دارند مدت زمان بيشتري استفاده مي شود . براي بدست آوردن نطفه داري بالا بايد نسبت بين مرغ و خروس مناسب باشد . معمولاً به ازاي هر 10 مرغ يك خروس كافي خواهد بود . وضع تغذيه گله نيز در نطفه داري تاثير زياد دارد . كمبود بعضي از ويتامينها بخصوص آ (A ) و اي (E ) و نيز كمبود پروتئين جيره باعث كاهش نطفه داري مي گردد. وضع و شرايط آب و هوا در توليد اسپرم دخالت دارد . در هواي گرم و يا سرد توليد اسپرم كاهش پيدا مي كند و در هواي سرد كه گاهي باعث يخ زدن تاج و در نتيجه كاهش اسپرم مي گردد مبادرت به قطع تاج مي شود . همچنين در هواي بسيار گرم جمع آوري تخم مرغ ها جهت جوجه كشي انجام نمي شود . توليد تخم مرغ و نيز سن مرغ در ميزان نطفه داري تاثير دارد . هر اندازه ميزان تخم گذاري زيادتر باشد درصد نطفه داري نيز بيشتر مي شود، زيرا در مرغان تخمگذار خوب تمام اعمال فيزيولوژيكي بخوبي انجام مي گيرد و لذا تمايلات جنسي در اين گونه مرغها بالاست . در اوايل تخمگذاري كه اندازه تخم مرغ كوچك است درصد نطفه داري كمتر است ولي به تدريج با افزايش وزن تخم مرغ، درصد نطفه داري افزايش مي يابد .در مرغهاي خيلي مسن و يا خيلي جوان درصد نطفه داري كم است. خويش جفتي داراي اثر منفي در نطفه داري است و هر چه درجه همخوني افزايش يابد درصد نطفه داري كم مي شود . آميخته گري سبب افزايش درصد نطفه داري مي گردد .  عوامل متعددی نطفه داری را تحت تاثیر قرار می دهند که این عوامل عبارتند از:

الف) نژاد

      نطفه داری در مرغ های سبک مانند لگهورن بیشتر از ۹۰ در صد و در نزاد های سنگین حدود ۸۵ در صد است . معمولا در نژاد های سنگین به علت کم بودن میل جفت گیری , باروری کمتر از نژاد های سبک   است

ب) وضعیت خروس

خروس مورد استفاده باید فعال باشدو به اندازه کافی اسپرم تولید کند       خروسها باید به طور متناوب مورد استفاده قرار بگیرند تا استراحت کافی داشته باشند.باید اغلب از خروسهای جوان استفاده شود. معمولا خزوسهای نژاد سبک از ۵ ماهگی و نژاد های سنگین از ۶ تا ۷ ماهگی میتوانند اسپرم تولید کنند.پس از سال دوم قدرت باروری خروسها به تدریج کم می شود و معمولا پس از ۶ تا ۸ ماه که از آنها استفاده شده باشد باید آنها را حذف نمود. البته از خروسهایی که ارزش ژنتیکی خوبی دارند مدت زمان بیشتری استفاده می شود

ج)نسبت خروس به مرغ

       برای به دست آوردن نطفه داری بالا باید نسبت خروس و مرغ متناسب باشد.در نژاد های سبک به ازای هر ۱۵ مرغ یک خروس و در نژاد های نیمه سنگین به ازای هر ۱۲ مرغ یک خروس و در نژاد های سنگین به ازای هر ۱۰ مرغ یک خروس کافی خواهد بود

د)وضعیت تغذیه گله مادر :

و نیز کمبود پروتئین جیره باعث کاهش نطفه داری میگردد E وA و کمبود بعضی از ویتامین ها به ویژه

ن)وضع و شرایط آب و هوای

در هوای گرم یا سرد تولید اسپرم کاهش میابد .لذا هوای سرد که گاهی باعث یخ زدن تاج و در نتیجه کاهش اسپرم می گردد مبادرت به قطع تاج می شود . همچنین در هوای بسیار گرم جمع آوری تخم مرغ ها جهت جوجه کشی انجام نمی شود.

ع)نور

وجود نور کافی در سالن های پرورش در نطفه داری تاثیری دارد , زیرا باعث ترشح هورمون های غده هیپوفیز شده و در نتیجه رشد بیضه ها و تولید اسپرم افزایش می یابد.

ح)میزان تولید تخم مرغ

هر اندازه میزان تخمگذاری بیشتر باشد درصد نطفه داری بیشتر می شود زیرا در مرغ های تخم گذار خوب تمام اعمال فیزیولوژیکی به خوبی انجام میگیرد و تمایلات جنسی در این گونه مرغ ها بالاست.

ک)اندازه تخم مرغ

در اوایل تخم گذاری که اندازه تخم مرغها کوچک است درصدنطفه داری کمتر است ولی به تدریج با افزایش وزن تخم مرغ درصد نطفه داری افزایش می یابد.

گ ) سن مرغ مادر

در مرغهای خیلی مسن و یا خیلی جوان درصد نطفه داری پایین است .البته در نژاد های سبک نطفه داری در سنین پایین نیز بالاست , در صورتی که در نژاد سنگین نطفه داری در سنین بالا افزایش می یابد.

ی)روش جفت گیری

خویش جفتی دارای اثر منفی در نطفه داری است و هر چه درجه هم خونی افزایش یابد درصد نطفه داری کاهش می یابد.در مقابل آمیخته گری سبب افزایش درصد نطفه داری می گردد. درصد نطفه داری در روش جفت گیری گله ای از سایر روش های دیگر جفت گیری از قبیل جفت گیری لانه ایی و جفت گیری تجربی بیشتر است

تشخیص نطفه داری

برای مشخص کردن تخم مرغ های نطفه دار از دستگاهای مخصوصی استفاده می شود ساده ترین آن از یک محفظه کوچک که یک لامپ در داخل آن نصب گردیده و دارای سوراخی در بالاست تشکیل شده است . برای مشخص کردن نطفه داری در تخم مرغ بایستی چراغ را روشن و تخم مرغ را روی سوراخ قرار داد. اگر تخم مرغ بدون نطفه باشد داخل آن روشن و لکه ایی دیده نمی شود , ولی اگر نطفه دار باشد جنین به صورت لکه ایی تیره داخل آن دیده می شود. تشخیص رشد جنین در تخم مرغ های نطفه دار ۸ تا ۱۵ ساعت پس از قرار دادن تخم مرغ ها در ماشین جوجه کشی با دستگاه های دقیق امکان پذیر است .

ولی معمولا عمل بررسی رشد جوجه ها در روزهای هفتم و چهاردهم جوجه کشی انجام می گیرد .جنین هایی که زنده باشند به صورت یک لکه تیره همراه با رگهای خونی دیده می شوند و شکل عنکبوت را دارند و با حرکت دادن تخم مرغ جنین نیز حرکت می کند.

اگر جنین تلف شده باشد فاقد رگهای خونی است و به پوسته چسبیده است ویک حلقه صورتی رنگ که حلقه خونی نامیده می شود اطراف آن را گرفته است .بهتر است عمل نور دادن تخم مرغها در ساعات گرم روز و در اطاق تاریک انجام گیرد

شكل ظاهري تخم مرغ :

        شكل و وضع ظاهري تخم مرغ در درصد جوجه شدن تاثير دارد . لذا در موقع جوجه كشي بايستي به نكات زير توجه شود :

1- تخم مرغهاي جوجه كشي نبايد خيلي بزرگ يا كوچك باشند .

2-  براي جوجه كشي، تخم هائي كه وزن آنها حدود 50 تا 60 گرم است بايستي انتخاب شوند. (بلدرچین 10 تا 12 گرم) . البته در نژادهاي سنگين، وزن تخم مرغ جوجه كشي حدود 64 تا 68 گرم توصيه مي شود . اگر تخم مرغ ها يكنواخت نباشند باعث مي شود كه جوجه هائي كه توليد مي شوند بزرگ و كوچك بوده بطوري كه بعداً از لحاظ پرورش و تغذيه با اشكالاتي روبرو خواهد شد .

3-  تخم مرغ هاي جوجه كشي بايستي قالب طبيعي داشته باشند . از بكاربردن تخم مرغها با شكل غير طبيعي (كشيده ، گرد و موج دار) بايد اجتناب شود. اين كار بيشتر به خاطر به نژادي صورت مي گيرد زيرا جوجه ها حاصل از تخم مرغهاي غير طبيعي بعداً تخم مرغهايي با شكل غير طبيعي توليد خواهند نمود .

4- تخم مرغهاي جوجه كشي اگر با فضولات آلوده شوند باعث فساد تخم مرغ و از بين رفتن جنين مي گردد و از طرف ديگر منبع آلودگي در ماشين خواهد بود و تخم مرغهاي تميز را به فساد مي كشاند ، لذا بهتر است از تخم مرغهاي كثيف براي جوجه كشي استفاده نشود، بين محققين از نظر شستشوي تخم مرغها اختلاف نظر وجود دارد .

 5-  تخم مرغهائي كه داراي پوسته بسيار نازك و يا ضخيم هستند براي جوجه كشي مناسب نيستند، زيرا اگر پوسته نازك باشد تبخير آب بيشتر خواهد بود و درصد جوجه در آوري كاهش مي يابد و از طرف ديگر اين گونه تخم مرغها كلسيم كافي براي رشد جنين را تامين نمي كنند . تخم مرغهائي كه پوسته ضخيم دارند كار خروج جوجه را مشكل مي كنند. و جوجه به خوبي قادر نيست كه آنها را سوراخ كند .

6 - استفاده از تخم مرغهاي پوسته شكسته يا آنهايي كه داراي منافذ بيش از اندازه هستند براي جوجه كشي توصيه نمي شود زيرا ميزان تبخير از اينگونه تخم مرغها بيشتر است .

7 - كيفيت داخلي تخم مرغ در ميزان جوجه دهي تاثير دارد . تخم مرغهايي كه درصد سفيد غليظ آنها بيشتر و يا زرده آنها رنگي تر است درصد جوجه درآوري بيشتري دارند زيرا اينگونه تخم مرغها عناصر غذايي بيشتري براي جنين همراه دارند .

انبار و نگهداری تخم مرغ های نطفه دار:

      برای نگهداری تخم مرغ های نطفه دار نباید از یخچال استفاده کرد. تخم مرغ ، دارای مادهء غذایی و رطوبت لازم است. اگر در وضع نامناسب نگهداری شود، ماده غذایی آن فاسد می شود و جنین از بین می رود. بهترین دما برای نگهداری تخم مرغ های جوجه کشی16تا20 درجه سانتی گراد بوده ومدت زمان ذخیره و نگهداری نباید از 3 تا 7 روز بیشتر شود. براي جلوگيري از آلودگي تخم مرغها بهتر است دفعات جمع آوري تخم مرغ از آشيانه را بالا برد و روزي چند بار تخم مرغها را جمع آوري كرد. بهترین مقدار رطوبت نیز بین 50 تا 55 درصد می باشد.

تمیز کردن و ضد عفونی تخم مرغ های نطفه دار:

       تخم مرغهاي جوجه كشي را نبايد شستشو داد (در پوسته تخم مرغ، بین 6000 تا 18000سوراخ ریز وجود دارد. بیشتر این سوراخ ها با لایه ای که به طور طبیعی روی پوسته وجود دارد ، پوشیده شده اند. این لایه ها ، در اثر شستشو از بین می روند و سوراخ های پوسته باز می شوند. در این حالت ، میکروب ها به راحتی وارد تخم مرغ می شوند. البته مي توان تخم مرغها را با برس بدون اينكه مرطوب شوند تميز كرد. بنا بر این در جوجه کشی هرگز از تخم مرغ های شسته شده استفاده نکنیم.

برای ضدعفونی تخم مرغ ها قراردادن آنها به مدت 20 دقیقه در اتاقک گاز فرمالین کفایت میکند. برای این امر از ذغال ها سوزاندنی فرمالین (طبق دستورالعمل شرکت تولید کننده ) می توان استفاده کرد.

 

 

                                                   
حساب حقیقی بنام رضا اسماعیل پور
                       شماره حساب 88137569                                         
            
 
  شماره کارت   5893  8491  6318   5894
 
حساب حقوقی شرکت ماکیان طیور شمال
 
شماره حساب1081531380010
                                                                                                 
                     
                    شماره کارت    4744 9013 6919  6037                                         

Copyright © 2015 NotfeEgg.com All Rights Reserved

                      Designed by Rainbow

Switch mode views: